Aksesuarlar ve ek hizmetler nasıl satın alınır?

1. Davlumbazımı 8 yıldır kullanıyorum ve yedek parça bulamıyorum.

[Destek] adresine ürünün içindeki gümüş rengi etiket üzerindeki verileri içeren bir e-posta gönderilmesi önerilir.
Etiket yıpranmış veya okunamaz durumdaysa, istediğiniz yedek parçaları belirterek ürünün fotoğraflarını gönderebilirsiniz.

2. Duman için bir redüktöre veya geri dönüşsüz klapeye ihtiyacım var

Duman için geri dönüşsüz klape, diğer evlerden gelen kokuların geri dönmesini engellemek üzere, yalnızca davlumbazın ortak bir baca duman borusundan yönlendirilen borulara sahip havalandırma versiyonu için önerilir.Mümkünse, davlumbaz her zaman kendine ait boru hattına sahip olmalı ve ortak baca deliğinden kanalize edilmemelidir.Duman için redüktör veya geri dönüşsüz klape talep etmek istiyorsanız, yerel teknik destek merkezinizle temasa geçebilirsiniz.

3. Ürünleri nereden görebilirim?

Elica ürünleri en seçkin mağazalarda bulunabilir.elica.com üzerinde, en yakın bayinin iletişim bilgilerini bulabilir ve satıştaki davlumbazlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

4. Distribütör bana çok uzakta, doğrudan satın alabilir miyim?

Ürünleri doğrudan üreticiden satın alamazsınız. Ancak Elica, ulus geneline yayılmış geniş bir distribütör ağına sahiptir.İlgilendiğiniz alandaki distribütörle temasa geçip en yakın satış noktasının adını öğrenebilirsiniz.

5. Aksesuarları nasıl sipariş edebilirim?

Orijinal Elica aksesuarlar, doğrudan shop.elica.com adresinden sipariş edilebilir.

6. Çevrimiçi verilen bir sipariş hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Önceden çevrimiçi olarak verilmiş tüm siparişlere ilişkin bilgi, [Destek] e-posta adresine yazılarak talep edilebilir. Elica, belirtilen e-posta adresine sipariş edilen malzemelerin gönderim onayını içeren bir AKILLI UYARI gönderecek ve teslimat 24 saat içinde bir SDA kuryesi tarafından gerçekleştirilecektir.

7. Yedek parçaları doğrudan sipariş edebilir miyim?

Yedek parça satın almak için, yerel teknik yardım merkezinizle temasa geçmeniz önerilir.
elica.com adresinde, referans bölgesinin teknik destek merkezini arayabilirsiniz.

8. Satın aldığım malzemeden memnun kalmadım, iade edebilir miyim?

Ürün iadesi, ürünün teslim alınmasını takip eden sekiz iş günü içinde kabul edilir; bu son tarihin ardından, satın alınan ürünün değiştirilmesi veya ürün için para iadesi gerçekleştirilmesi mümkün değildir.Daha fazla bilgi için, şu e-posta adresine yazabilirsiniz: [Destek]

Diğer

1. Evimdeki davlumbazın modelini nasıl öğrenebilirim?

Tüm davlumbaz modelleri, ürün içinde bulunan, "208" ile başlayan 12 haneli bir kod içeren gümüş renkli etiket üzerinde belirtilmiştir.Bu kod aynı zamanda, teknik filtre modelinin ve diğer aksesuarların tanımlanması ve ürün üzerinde gerçekleştirilmesi istenen teknik müdahaleler için de gereklidir.

2. Etiket artık okunamaz durumdaysa ne yapmalıyım?

Etiket yıpranmış veya okunamaz durumdaysa, consumercare@elica.com e-posta adresine istediğiniz yedek parçaları belirterek ürünün fotoğraflarını gönderebilirsiniz.

3. Tüm modeller için bir matkap şablonu mevcut mu?

Tüm Elica davlumbaz modelleri matkap şablonuyla satılmaz. Belirli bir modelin yanında matkap şablonu sağlanıp sağlanmadığını öğrenmek istiyorsanız, ürünün içindeki gümüş renkli etikette belirtilen "208" ile başlayan 12 haneli kodu belirterek consumercare@elica.com e-posta adresine yazmanız önerilir.

4. Henüz bana teslim edilmeyen bir davlumbaz satın aldım ve montaj deliklerini önceden açmak istiyorum. Matkap şablonu istemem mümkün mü?

Matkap şablonu, birlikte sağlandığı modellerde, davlumbaz ambalajının içinde bulunur. Belirli bir modelle birlikte matkap şablonu sağlanıyorsa, consumercare@elica.com adresine bir e-posta göndermeniz önerilir.

5. Talimat kitapçığını kaybettim, edinmek için ne yapmalıyım?

Her bir davlumbaz tipine yönelik kitapçık, elica.com sitesinde pdf biçiminde mevcuttur. Mevcut değilse, consumercare@elica.com e-posta adresine yazarak talep edebilirsiniz.

Ürünlerimiz nasıl kullanılır?

1. Davlumbazım havayı çekmiyorsa ne yapmalıyım?

Burada önemli olan, ilk olarak davlumbazın filtreleme modunda mı, havalandırma modunda mı kullanıldığını anlamaktır.Filtreleme modunda kullanılıyorsa, davlumbaz yiyecek pişirme sırasında oluşan kokuları arıtır ve buharın büyük kısmı ortama geri bırakılır.Havalandırma (dolaşım) modunda kullanılıyorsa, hem kokular hem de buharlar evin dışına atılır. Bu nedenle, doğru çalışma için aşağıdaki yönergelere uyulmalıdır:-    çıkış deliği çapı asla orijinal çapın %20'sini aşacak bir oranda küçültülmemelidir;-    boru kıvrımlarını mümkün olduğunca azaltın;-    mümkünse, kısaltılmış kanal sağlamaktan kaçının;-    borunun ucuna bir sineklik teli yerleştirin (ucu çatıda değil, duvarın içindeyse). Performansı %50'ye varan oranda düşüren sabit kanatlı telleri kullanmaktan kaçının.

2. Emme testi nasıl gerçekleştirilir?

Emme testi, davlumbazın en üst kısmında bulunan hava çıkışının, boru çıkarılarak, çıkış boş bırakılarak ve davlumbaz açılarak kontrol edilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Hava çıkışı gerçekleşiyorsa davlumbaz çalışıyordur; düşük performansın nedenlerini tanımlamak için kurulum sorunlarına yönelik inceleme gerçekleştirin.

3. En iyi performansı elde etmek için ne tür borular kullanmalıyım?

Boru seçimi, mutfak için gereken konfigürasyon tipine bağlıdır.Şunların kullanımı önerilir:-    doğrudan çıkış durumunda esnek boru (hortum);-    bir veya daha fazla kıvrıma sahip bölüm küçültme durumunda sert boru. Bu durumda boru, genellikle uzatılabilir kıvrımlı kanaldan kaynaklanan gürültüyü de azaltacaktır.

4. Mevcut delik 80mm boyutunda, tahliye borusunu yine de daraltabilir miyim?

Çıkış deliğinin çapı asla orijinal çapın %20'sini aşacak bir oranda küçültülmemelidir. Örneğin, çıkış 150 mm ise, bölüm maksimum 120 mm'ye küçültülebilir. 120 mm ise, 100 mm'ye küçültülebilir. 100 mm ise, 80 mm'ye küçültülebilir.%20'yi aşan bir küçültme, önemli ölçüde performans düşüşüne ve gürültü artışına neden olur.

5. Filtreleme davlumbazı mı, havalandırma davlumbazı mı kullanılmasını önerirsiniz?

Filtreleme modunda kullanılıyorsa, davlumbaz yiyecek pişirme sırasında oluşan kokuları arıtır ve buharın büyük kısmı ortama geri bırakılır.Havalandırma modunda kullanılıyorsa, hem koku hem de buharlar evin dışına atılır. Mümkün olduğunda, en yüksek performansa sahip versiyon olması nedeniyle her zaman havalandırma davlumbazı tercih edilmelidir.

6. Alüminyum filtrelerin bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra rengi atarsa ne yapmalıyım?

Talimat kılavuzunda davlumbaz filtresinin bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olup olmadığı belirtilmiştir.Yıkama biçimi, filtrenin opaklaşmasına neden olabilir, ancak filtreleme özelliklerini değiştirmez.

7. Ada davlumbaz satın aldım, tahliye borusunu yandan geçirebilir miyim?

Bu durumda, güzel görünen bir estetik etki elde etmek için, üst borunun kısmi hareketine izin veren bir sahte tavan oluşturarak değişiklik yapmak gerekir.Aşağıdaki görüntüde, bu değişikliğin nasıl yapılacağı gösterilmiştir.

8. Kömür filtresini kuramazsam ne yapmalıyım?

Elica davlumbazın talimat kılavuzunda, filtrenin doğru kurulumunu gösteren görüntüler sağlanmıştır.

9. Davlumbazı nasıl temizleyebilir ve nasıl en iyi sonucu elde edebilirim?

Davlumbazın temizliği, asit veya alkalin olmayan nötr ürünler (PH7) kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Ürünün sodyum, amonyak, klor veya asit gibi zararlı bileşenleri içermediği doğrulanmalıdır.Davlumbaz çelikten yapılmışsa, yukarıda listelenen maddelerin mevcut olması çelik üzerinde lekeler veya paslı noktalar oluşturarak bozucu bir etkiye sahip olabileceğinden, temizlik amacıyla satın alınan ürünün tipine dikkat edilmesi önemlidir.Bu nedenle, Elica özel bir temizlik ürün grubu oluşturmuştur: E-Clean.E-Clean, cam ve çelik davlumbazlar için özel temizlik ürünleri ve bir adet çok amaçlı bez modeli içermektedir. E-Clean ürün grubunun içerdiği tüm ürünler, shop.elica.com adresinden satın alınabilir.

10. Davlumbazın havalandırma versiyonunu kullanıyorum, mutfağımın en üst kısmındaki havalandırma deliğini kullanmam gerekir mi?

Havalandırma versiyonunda, aslen davlumbaz borusu düzenlemelerin gerekli kıldığı hizmeti sağladığından, havalandırma deliği gerekli değildir.Davlumbaz dumanlar için bir geri dönüşsüz klape ile donatılmışsa, standart gereği, zararlı dioksitlerin birikimini önlemek amacıyla dışarı doğru bir tahliye her zaman mevcut olmak durumunda olduğundan, delik gereklidir.

11. Kömür filtresini düzenli olarak değiştirmezsem davlumbazım zarar görebilir mi?

Kömür filtresi, mutfakta pişirme işlemi yaparken oluşan kirli havanın düzenli olarak temizlenmesini sağlar.Kömür filtresinin belirli bir kullanım ömrü döngüsü vardır; zamanla, biriken yağ partikülleri hava geçişini engelleyerek verimsiz filtrelemeye ve motor gürültüsünün artmasına neden olacaktır. Kömür filtresinin 3 ayda bir değiştirilmesi önerilir.

12. Kurulum amacıyla davlumbazı talimat kitapçığında belirtilenden daha alçak bir konuma yerleştirirsem, garanti geçerliliğini korur mu?

Davlumbazın üretici tarafından önerilenden daha alçak bir konuma yerleştirilmesi garantiyi geçersiz kılar ve belirli güvenlik koşullarının yerine getirilmemiş olma olasılığı nedeniyle kullanıcının güvenliğini tehlikeye atar.